НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПОСЛУГ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ МІСТА В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.4.19Ключові слова:
механізми публічного управління, якість послуг, водопостачання та водовідведення міста, удосконаленняАнотація
У статті акцентовано на проблемі негативного впливу великих міст на екологічний стан водних об'єктів, яка (проблема) є загально державною. З метою вирішення цієї проблеми наполягається на реалізації дієвого публічного управління у зазначеній сфері, що має бути спрямованим на зниження негативного впливу діяльності людини на компоненти природного середовища, включаючи гідросферу, усвідомлення цінності чистої води у своїй сукупності. Аргументовано, що всі ці заходи покликані сприяти формуванню збалансованої взаємодії суспільства та навколишнього світу. Власне кажучи, метою наукового дослідження є обґрунтування напрямків удосконалення механізмів публічного управління якістю послуг водопостачання та водовідведення міста в Україні. Серед цих напрямків виокремлено такі: 1) організаційний (передбачає формування із урахуванням думки населення (споживачів) державної політики у сфері надання послуг з водопостачання та водовідведення, що покликано відкрити можливість впливу громади на рішення органів місцевого самоврядування та державну політику у сфері водопостачання та водовідведення); 2) правовий (доведена необхідність щодо розробки та прийняття комплексного правового документу з метою забезпечення надання якісних послуг у сфері водовідведення та водопостачання); 3) інституційний (передбачає розвиток організаційної структури взаємовідносин у сфері водопостачання та водовідведення, які повинні бути взаємовигідними для всіх суб'єктів цієї сфери); 4) науковий (передбачає врахування наукових підходів до формування та вдосконалення механізмів публічного управління у сфері надання послуг водопостачання та водовідведення). Визначено, що серед цих підходів найбільш актуальними в межах обраної проблематики дослідження є комплексний, інституційний, організаційно-функціональний і синергетичний.
Посилання
Ігнатенко О.П. Державне регулювання сфери благоустрою населених пунктів : дисертація … доктора з держ. упр-ня : спец : 25.00.02. Київ : НАДУ, 2016. 471 с.
Крилова І.І. Формування системи державного регулювання сфери водопостачання та водовідведення. URL: http://www.pubadm.vernadskyjournals.in.ua/journals/2018/6_2018/14.pdf.
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. https://ips.ligazakon.net/document/view/KP190690?an=16.
Gieske H. etal. 2020. Innovating and optimizing bin public organizations: does more becomeless?. Public Management Review. № 22. Рр. 475-497.