ОСОБЛИВОСТІ РОЗРОБЛЕННЯ МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ ДЛЯ РОБОТИ З ВІДЕО ТА АУДІО ПІД ОПЕРАЦІЙНУ СИСТЕМУ IOS

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.3.16

Ключові слова:

мобільний додаток, відео, аудіо, IOS, концепція, сценарій взаємодії, вайфрейми, дизайн, розроблення, Xcode

Анотація

У статті наведені аналітичні та практичні завдання, що необхідно вирішити для здійснення процесу створення мобільного додатку для роботи з відео та аудіо під операційну систему iOS. Визначено ключові аспекти, що притаманні розробленню мобільних додатків для платформи iOS, спеціалізованих на мультимедійному контенті. Розкрито особливості, притаманні процесу створення мобільного додатку для iOS на прикладі розробки додатку «MusicLab», що надає користувачу можливість роботи із таким функціоналом: створення та редагування плейлистів, відображення списку плейлистів з власного YouTube, відтворення відео та аудіо, обмін контентом (сумісне використання), пошук відео за ключовими словами та фільтрацію контенту. Для побудови мобільного додатку з описаним функціоналом, сформульовано ряд аналітичні та практичні завдань, а саме: створення концепції, побудова сценарію взаємодії та вайфреймів, формування дизайну екранів, розроблення та тестування мобільного додатку в середовищі Xcode. Процес вирішення кожного із завдань описано та проілюстровано відповідним фрагментом його реалізації. Звернено увагу на важливість побудови схеми взаємодії, що визначає, як мобільний додаток буде використовуватись користувачами. Наведено вайрфрейми, що схематично показують розташування елементного складу на екранах додатка, та показано дизайн інтерфейсу на основі макетів високої деталізації. Також, в статті обґрунтовано, чому доцільно застосовувати саме Xcode для практичної реалізації процесу створення мобільного додатку під iOS. Наприкінці статті показано процес розробки додатку в середовищі та окремі вікна мобільного додатку «MusicLab». Отже, розробка мобільних додатків для роботи з відео та аудіо на платформі iOS вимагає розуміння аналітичних та технічних аспектів, врахування особливостей відтворення дизайну інтерфейсу з позиції користувача, використання спеціалізованого програмного забезпечення для розроблення додатку під операційну систему iOS. Такий додаток дозволить користувачу створювати, редагувати та споживати відео та аудіо контент в будь-якій сфері його життя.

Посилання

Мартиненко П. Е. Актуальність створення мобільного відео/аудіо додатку під операційну систему IOS. Поліграфічні, мультимедійні та web-технології: матеріали Молодіжної школи-семінару VІІІ Міжнар. наук.- техн. конф. (16-20 травня 2023, м. Харків) / редкол.: І. Б. Чеботарьова, О. В. Вовк, Ж. В. Дейнеко. Харків: ТОВ «Друкарня Мадрид», 2023. Т2. Стор.155-156.

Розробка додатків для iOS. URL: https://kitapp.pro/uk/rozrobka-ios-dodatkiv/ (дата звернення 07.08.23).

Розробка мобільних додатків під iOS. URL: https://brander.ua/what-we-offer/application-development/rozrobka-mobilnikh-dodatkiv-pid-ios (дата звернення 09.08.23).

Етапи створення мобільного додатку. URL: https://webcase.com.ua/uk/blog/etapi-stvorennja-mobilnogododatku/(дата звернення 12.08.23).

Розробка мобільних додатків від А до Я: повний гайд. URL: https://dan-it.com.ua/uk/blog/rozrobka-mobilnihdodatkiv-vid-a-do-ja-povnij-gajd/#i-8 (дата звернення 13.08.23).

Розробка мобільних додатків для новачків: від ідеї до Google Play і App Store. URL: https://kiev.itstep.org/blog/mobile-app-development-for-beginners-from-idea-to-google-play-and-app-store (дата звернення 16.08.23).

Посібник із дизайну мобільних додатків під iOS та Android. Основні відмінності платформ. URL: https://ux.pub/editorial/posibnik-iz-dizainu-mobilnikh-dodatkiv-pid-ios-ta-android-osnovni-vidminnosti-platform-1a5d (дата звернення 14.08.23).

WEVER. URL: https://apps.apple.com/ua/app/watch-chat-together-wever/id1559522498?l=ua&platform=ipad (дата звернення 22.08.23).

Better Player for Youtube. URL: https://apps.apple.com/ua/app/better-player-for-youtube/id1592876082?l=uk&platform=ipad (дата звернення 23.08.23).

Мартиненко П. Е. Визначення засобів створення мобільного відео/аудіо додатку під операційну систему IOS. Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. молодих вчених, аспірантів і студентів "Інформаційні технології в сучасному світі: дослідження молодих вчених" 16-17 лютого 2023 р. Х.: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2023. Стор.101.

Uxtools. URL: https://uxtools.co/survey/2022/ui-design (дата звернення 28.08.23).

Figma. URL: https://www.figma.com/ (дата звернення: 28.08.23).

Human Interface Guidelines. URL: https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines (дата звернення: 26.08.23).

Documentation Swift. URL: https://www.swift.org/documentation/ (дата звернення 11.09.2023 р.).

Swift-book. URL: https://docs.swift.org/swift-book/LanguageGuide/TheBasics.html (дата звернення 12.09.23).

Swift. A powerful open language that lets everyone build amazing apps. URL: https://www.apple.com/swift/ (дата звернення: 14.09.23).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-11-13