НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.4.15

Ключові слова:

державна політика, механізм, права дітей, захист, структура

Анотація

Визнано, що під час побудови механізму державної політики у сфері захисту прав дітей доцільно враховувати науково-методологічні засади фундаментальної науки «Публічне управління та адміністрування» (як у мирний час, так і у воєнний період), що передбачають виокремлення у складі таких будь-яких механізмів державної політики низки елементів. Зважаючи на ці науково-методологічні засади, аргументовано виокремлення таких складових елементів механізму державної політики у сфері захисту прав дітей: мету, завдання, принципи, функції, методи, об’єкт, суб’єктів тощо. Уважаємо, що мета механізму державної політики у сфері захисту прав дітей полягає в гарантуванні, охороні та захисті таких прав. Це можливо за умови дотримання загальних і спеціальних принципів державного управління, а також у межах виконання основних його функцій (планування, організації, мотивації та контролю). При цьому обґрунтовано, що основу формування механізму державної політики у сфері захисту прав дітей становлять правові, організаційні, ресурсні (що включають інформаційні, кадрові, матеріально-технічні та ін.), економічні та інші методи. У результаті науково-методологічного аналізу процесів сучасного стану захисту прав дітей в умовах децентралізації влади в Україні виявлено, що хоча реформа децентралізації й успішно реалізується з 2015 року, на сьогодні, з початком війни в Україні, актуалізувалися нові виклики та загрози. Вони вимагають негайного реагування на загрози безпеки дітей. На цій підставі можемо рекомендувати попередження на ці виклики здійснювати крізь призму створення міжмуніципального співробітництва як об’єднання зусиль декількох територіальних громад. Унаслідок таких дій, рівномірно по регіонам розподіляться та отримають допомогу діти, що постраждали внаслідок агресії рф, або внутрішньо переміщені діти.

Посилання

Конвенція про права дитини: прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї 20.11.1989. Організація Об’єднаних Націй: офіційний веб-сайт. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_021#Text.

Сидоренко Н. О. Діджиталізація: електронні адміністративні послуги. Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права. 2021. №. 4. С. 11-15.

Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. https://ips.ligazakon.net/document/view/KP190690?an=16.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-10

Номер

Розділ

ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ