ВІДСЛІДКОВУВАННЯ ПОМИЛОК ПІД ЧАС СУПРОВОДЖЕННЯ САЙТУ УНІВЕРСИТЕТУ В ОДНІЙ З БАГТРЕКІНГОВИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.4.5Ключові слова:
автоматизоване тестування, Mantis Bug Tracker, багтрекінг, інтерфейс, помилки сайтуАнотація
На початку роботи наголошено на тому, що відстеження помилок має величезне значення, як частина супроводу і обслуговування програмного забезпечення. Коротко перелічено та дано характеристику існуючих на ринку систем багтрекнгу. Названо переваги та недоліки таких систем, як Mantis Bug Tracker (MantisBT), Jira, YouTrack. YouTrack пропонований JetBrains як хмарний або автономний сервер. Є можливість управління проектами, користувачами, групами і ролями. JetBrains надає свій YouTrack для безкоштовного використання розробникам відкритих проектів і для навчання. YouTrack доступний також у вигляді сервісу (SaaS). Обмеження безкоштовної версії YouTrack: не більше десяти користувачів; хмарна версія має обмеження на об’єм зберігання даних. Jira можна створювати проекти через e-mail. Існує можливість імпорту звітів в Excel, а також можливість Wiki-форматування. Підтримує інтеграцію з Confluence. Даний багтрекер здатний працювати через захищене з’єднання із застосуванням SSL. Зокрема, для Mantis Bug Tracker сказано, що система має гнучкі можливості конфігурування, що дозволяє настроювати її не тільки для роботи над програмними продуктами, але і в якості системи обліку заявок для технічної підтримки. Вона надає наступні можливості: простота в установці; немає обмежень на кількість користувачів, проблем або проектів; прийнятна швидкість роботи; підтримує основні платформи ОС; підтримує декілька СУБД; високий рівень настройки; інтуїтивно зрозумілий огляд помилок; надсилання повідомлень електронною поштою; відстеження часу; модулі, які значно покращують використання MantisBT; експорт в CSV, Microsoft Excel, Microsoft Word; інтеграція управління вихідним кодом (GIT, SVN і CVS). До недоліків системи можна віднести: якість інтерфейсу; відсутність можливості генерування звіту про виконану роботу та можливості автоматизації, а також те, що у процесі створення звіту про помилку до нього можна прикріпити тільки один знімок екрану. За допомогою Mantis Bug Tracker проведено відстежування помилок системою Mantis Bug Tracker на сайті університету МЕГУ та зроблено рекомендації з усунення виявлених помилок. В роботі приведено також фрагмент коду згідно якого відбувалось відслідковування помилок сайту.
Посилання
Гриценко В. Г., Подолян О. М. Теоретичні основи проектування і створення інформаційно-аналітичних систем управління навчальним закладом. Педагогіка вищої та середньої школи. 2014. Вип. 40. С. 166–173.
Киричек Г. Г., Киричек О. О. Модель оцінки плагіату програмного коду на основі системи контролю версій. Східно-Європейський журнал передових технологій. 2012. № 2/2. Вип. 56. С. 25–28.
Луценко Є. С. Бaгтрекер, як інструмент контролю зa процесом тестувaння. Збірник нaукових прaць студентів спеціaльностей «Інформaційні упрaвляючі системи і технології», «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» / редкол.: В. С. Пономaренко [ті ін.]. Хaрків: ХНЕУ, 2011. 308 с.
Ш портько О. В., Гаврилюк В. І. Сучасні багтрекерні системи відслідковування помилок: переваги та недоліки. Сучасні тендеції в математичному моделюванні і його програмному забезпеченні. Рівне, 2020. С. 54–56.
Tryus Yu., Stetsenko I., Herasymenko I., Grytsenko V. Information-analytical learning management system universities. Informational Technologies in Education. 2016. № 29. P. 15–30.