УПРАВЛІННЯ СТАЛИМ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.1.43Ключові слова:
управління, рекреація, туризм, рекреаційно-туристична сфера, сталий розвиток, невизначеністьАнотація
В роботі розглянута рекреаційно-туристична діяльність, як сфера національної економіки, яка сприяє підвищенню конкурентоспроможності країни. Рекреаційно-туристична діяльність країни (регіону) розвиває місцеву інфраструктуру, створює робочі місця, сприяє розвитку місцевого бізнесу. У дослідженні наведено, що науковою основою, яка визначає розвиток рекреаційно-туристичної сфери України, є концепція сталого розвитку. Концепція сталого розвитку інтегрувалась в кожну сферу соціально-економічного розвитку. Що стосується рекреаційно-туристичної сфери, розвитку рекреації, туризму та різних його форм, сталий розвиток відіграє важливу роль у розвитку, збереженні та підтримці рекреаційно-туристичної сфери для майбутнього покоління, без шкоди навколишньому природному середовищу, інтересам туристів та рекреантів, місцевим жителям та зацікавленим сторонам. Сталий розвиток має високу позитивну кореляцію з розвитком рекреації та туризму, а також значно впливає на розвиток рекреації та туризму в різних рекреаційно-туристичних напрямках. Розглянуто проблеми, які пов'язані з рекреаційно-туристичним бізнесом та сталим розвитком, такі як вплив рекреаційно-туристичної діяльності на природне навколишнє середовище, соціокультурні наслідки, нерівномірний розподіл користі від туризму, відсутність свідомого споживання та культурного розуміння, нестабільність та сезонність. Результати дослідження свідчать про те, що сталий розвиток рекреаційно-туристичної діяльності впливає на розвиток економіки, суспільства та навколишнє природне середовище. Взаємозв’язок між сталим розвитком та рекреаційно-туристичною діяльністю є ключовим для успішного розвитку рекреації та туризму. В роботі розглянуто проблеми рекреаційно-туристичної сфери в Україні в умовах невизначеності. Наслідки війни рекреаційно-туристична сфера буде відчувати протягом багатьох років після закінчення військових дій. Але, незважаючи на всі труднощі та виклики, рекреаційно-туристичний бізнес, як важлива галузь економіки України, адаптується до війни та продовжує працювати.
Посилання
Sustainable development of recreation and tourism. URL: https://www.researchgate.net/publication/353518177 (дата звернення: 3.01.2024).
Жук І.Ю., Бухта І.О. Гостинність і сталий розвиток: синергія для успішного туристичного сектору. https://doi.org/10.26565/1992-4259-2023-28-10
Travelife sustainability in tourism. URL: https://travelifesustainability.com/ (дата звернення: 5.01.2024).
Туризм в умовах повномасштабної війни. URL: https://forbes.ua/lifestyle/turizm-v-umovakh-povnomasshtabnoiviyni-kudi-ikhati-yakiy-napryam-obirati-ta-yak-planuvati-svoi-podorozhi-20102023-16759 (дата звернення: 30.01.2024).
Як працює готельний та туристичний бізнес в Україні в умовах війни: про стійкість та інновації. URL: https://visitukraine.today/blog/2824/resilience-and-innovation-how-the-hotel-and-tourism-business-in-ukraine-worksin-the-context-of-war (дата звернення: 27.01.2024).
Domestic travel offers a lifeline to Ukraine's war-battered tourism industry. URL:https://www.thenationalnews.com/business/travel-and-tourism/2023/11/07/domestic-travel-offers-a-lifeline-to-ukraines-war-battered-tourism-industry/(дата звернення: 25.01.2024).