ТЕХНІЧНІ РІШЕННЯ З УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБАЛАНСОВАНОГО КОРМОПРИГОТУВАННЯ ДЛЯ СВИНЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.1.2Ключові слова:
ефективність, збалансований корм, свині, екструдер, фізико-хімічні властивості, технологіяАнотація
Підвищення рентабельності господарства по вирощуванню дешевої та високоякісної свинини можливе за рахунок суттєвого удосконалення та впровадження передових сучасних технологій. Оскільки підвищення продуктивності та зниження рівня собівартості виготовленої продукції знаходяться в прямій залежності від науково обґрунтованого балансування раціонів за вмістом поживних речовин та кількістю енергії, що в свою чергу впливає на ефективність відгодівлі. Тому основною умовою інтенсивного розвитку свинарства є правильна організація виготовлення високоякісного повноцінного корму до якої висуваються надто великі вимоги. Актуальним питанням залишається виготовлення високоякісного корму, так як прибуткове виробництво свинини перебуває у прямій залежності від забезпечення тварин кормами. Новітні технології процесу виготовлення збалансованих кормів для годування свиней на етапі дорощування і відгодівлі мають забезпечити підвищення фізико-хімічних властивостей корму з метою покращення його перетравності та засвоєння організмом тварин поживних і цінних речовин. В статті розглядається, як альтернатива класичній технології, удосконалена лінія приготування збалансованої кормової суміші для свиней, яка ґрунтується на використанні сучасної технології екструдування, де робочим органом процесу являється екструдер, що має вплив на підвищення поживної цінності корму на відміну традиційним дробаркам. В модернізованій технології запропоновано при кормоприготуванні в одному пристрої поєднати традиційні процеси змішування, подрібнення та термічної обробки сировини для годування тварин. Досконала організація раціональної кормової бази за рахунок удосконалення технології приготування корму здатна підвищити ефективність процесу кормоприготування, що в кінцевому результаті понизить собівартість і підвищить рентабельність господарств, які займаються вирощуванням свинини.
Посилання
Юлевич О.І., Калиниченко Г.І., Одинцов Г.А. Використання екструдованих кормів в раціонах відлучених поросят. Вісник аграрної науки Причорномор’я. Миколаїв, 2002. Вип. 6 (20). С. 165–169.
Заболотько О.О., Дорогань С. В. Вибір обладнання для приготування кашеподібних сумішей при відгодівлі свиней в умовах господарства. Технічний прогрес у тваринництві та кормовиробництві: матеріали IX Міжнародної науково-технічної конференції (смт. Глеваха Київської області, м. Київ, Україна, 5–24 жовтня 2020 року). Глеваха-Київ. 2020. С. 54–56.
Потапова С.Є., Дяченко Є.Г. До обгрунтування вибору конструкції зернодробарок. Технічний прогрес у тваринництві та кормовиробництві: матеріали IX Міжнародної науково-технічної конференції. (смт. Глеваха Київської області, м. Київ, Україна, 5-24 жовтня 2020 року). Глеваха-Київ. 2020. С. 74–76.
Ткачук О.Д. Вплив мікроклімату на основні показники резистентності свиней. Вісник Полтавської державної аграрної академії, 2010. № 2. С. 136–140.
Кремпа Н.Ю., Демчук М.В. Мікроклімат та ефективність роботи системи вентиляції в реконструйованому приміщенні для свиней у перехідний та зимовий періоди. Науковий вісник ЛНУВМБТ імені С.З. Іжицького, 2012. Том 14. № 2 (52). Ч. 3. С. 83–87.
Демчук О.В., Левченко М.В. Удосконалення технології приготування кормів в умовах сільськогосподарського підприємства. Науково-інформаційний вісник біолого-технологічного факультету. Херсон: ХДАУ, ВЦ «Колос», 2019. Вип. 12. С. 168–170.
Хіміч О.В., Здор Л.П., Лаптєєв О.О., Семенова О.І. Ефективність норм введення зерна тритикале у раціонах молодняку свиней. Корми і кормовиробництво. 2018. Вип. 85. С. 125–131.
Овсієнко С.М. Зерно тритикале як фактор стимулювання обмінних процесів в годівлі свиней. Аграрна наука та харчові технології: зб. наук. пр. ВНАУ. 2018. Вип. 4(103). С. 30–40.
Демчук О.В., Цігорлаш Д.В., Левченко М.В. Удосконалення технології виробництва кормів в експандованому вигляді та ефективність їх використання під час відгодівлі свиней. Таврійський науковий вісник. 2019. № 109. Ч.2 . С. 28–34.